Prawo rodzinne

Nasza Kancelaria pomaga w uregulowaniu stosunków rodzinnych.

 

Dobrze przeprowadzony rozwód, postępowanie o alimenty, kontakty czy postępowanie o władzę rodzicielską, oznacza później dobre życie.

 

Kiedy wszystko jest spisane i uregulowane, unikamy powodów do kłótni i niesnasek, szczególnie między rodzicami.

Prawo rodzinne

Kiedy już nie możemy rozmawiać z mężem, partnerem, ojcem, matką, babcią lub dziadkiem, czujecie, że doszliście do ściany i nie jest możliwe ugodowe załatwienie sporu dotyczącego np. alimentów, kontaktów z dziećmi, wyrobienia paszportu, specjalistycznego leczenia – należy zwrócić się do sądu.

Sąd zbada sytuację rodzinną, a w skompilowanych sprawach zasięgnie opinii Opiniodawczego Zespołu Sądowych Specjalistów i wyda stosowne postanowienie. Sąd może również skierować sprawę do mediacji i wydać postanowienie, zgodnie z ugodą zawartą podczas mediacji.

Dobrze napisany i wystosowany wniosek/pozew do sądu przyspiesza proces i umożliwia sądowi sprawniejsze podjęcie decyzji.

Nasza Kancelaria przygotowuje pisma procesowe i reprezentuje klientów w trakcie takiego procesu, kierując się przede wszystkim interesem Klienta i dobrem dziecka, o które najczęściej toczy się sprawa. Kancelaria doradza rozwiązania najbardziej korzystne dla Klienta zaczynając od polubownego rozwiązania sporu.

prawo rodzinne adwokat Wioletta Szewczak
Kancelaria Stabilis prawo rodzinne

Sprawy rozwodowe

Kiedy po latach wspólnego życia, dorabiania się, snucia planów, nagle okazuje się, że osoba najbliższa nas zdradziła i nie możemy już jej zaufać lub nie jest już dla nas osobą najbliższą, a wręcz przeciwnie stała się dla nas obca, a jej wartości rozmijają się w tak znaczący sposób od naszych, że nie jesteśmy w stanie żyć pod jednym dachem. Wtedy zapada decyzja – ROZWÓD.

Psycholodzy są zgodni, że rozwód pod względem psychologicznym przechodzi się jak śmierć bliskiej osoby.

Kancelaria oferuje w takiej sytuacji poprowadzenie rozwodu w taki sposób, aby:

  1. nasz klient nie został w dodatkowy sposób skrzywdzony przez małżonka oraz przez bezduszny aparat sprawiedliwości, który tak się jawi w powszechnym mniemaniu,
  2. ochronę otrzymały dzieci tak, aby konflikt rodziców im nie zaszkodził,
  3. uregulowane zostały wszystkie stosunki miedzy małżonkami na przyszłość, albowiem wspólne dzieci i majątek będą tego wymagały.

 

Dodatkowo oferujemy w trakcie procesu:

  • wsparcie psychologiczne,
  • wsparcie mediacyjne,
  • współpracę z prywatnym detektywem,
  • współpracę z organami ścigania.

Jestem bardzo zadowolony z faktu, iż moją sprawę powierzyłem tej Kancelarii Prawnej. Dotyczyła ona zniesienia współwłasności i zakończyła się wynikiem na moją korzyść. Nie mam żadnych zastrzeżeń co do przebiegu współpracy z tą Kancelarią. Do tej pory miałem niezbyt pozytywne doświadczenia z prawnikami, jednakże tym razem już na pierwszym spotkaniu wszystko zostało mi szczegółowo i zrozumiale wytłumaczone. Każde moje pytanie spotkało się z pełną akceptacją i zrozumieniem. Co ważne, współpracujący ze mną mecenas z pełnym zaangażowaniem poświęcił się powierzonym mu obowiązkom i dbał o to, aby moja sprawa zakończyła się pomyślnie.

Jonasz D.
Otwock

Skontaktuj się z Kancelarią

Wybrane artykuły dotyczące prawa rodzinnego

ROZPRAWA ZDALNA LUB INACZEJ ROZPRAWA ONLINE

ROZPRAWA ZDALNA LUB INACZEJ ROZPRAWA ONLINE

Czytaj więcej

USTALENIE OJCOSTWA JAKO PIERWSZY KROK DO NAWIĄZANIA RELACJI Z DZIECKIEM

USTALENIE OJCOSTWA JAKO PIERWSZY KROK DO NAWIĄZANIA RELACJI Z DZIECKIEM

Czytaj więcej

Czy pozew rozwodowy zawsze oznacza rozwód?

Czy pozew rozwodowy zawsze oznacza rozwód?

Czytaj więcej
Skip to content