Prawo karne

Nasza Kancelaria specjalizuje się w prowadzeniu spraw, dotyczących prawa karnego. Założyciel Kancelarii Adwokat Wioletta Szewczak, jako były prokurator jest ekspertem w tym zakresie i prawo karne nie stanowi dla niej tajemnic.

Jesteśmy fachowcami, którzy pomagają, zarówno osobom oskarżonym, jak i ofiarom przestępstw.

Kancelaria może przygotować również prywatny akt oskarżenia, który dotyczy różnego rodzaju przestępstw, nie objętych trybem ścigania przez prokuratora z urzędu. Jest to grupa czynów wymagających wystąpienia z powództwa prywatnego. Działając zgodnie z literą prawa, chronimy interes osoby pokrzywdzonej, stając się oskarżycielem. 

Sprawy z oskarżenia prywatnego

Sprawy karne są przygotowywane przez naszych adwokatów ze szczególną uwagą i maksymalną koncentracją, aby skutki karne nie były zbyt dotkliwe dla ich uczestników.

Oferowana przez nas pomoc w zakresie przygotowywania prywatnego aktu oskarżenia, obejmuje takie czyny, jak:

naruszenie nietykalności

umyślne lub nieumyślne uszkodzenie ciała

zniewagę

zniesławienie

Sprawy o przestępstwa

Nasza Kancelaria Prawna pomaga również osobom, na których ciąży oskarżenie o czyny karalne. Wsparcie, które oferuje nasz adwokat, konkretnemu klientowi polega, w zależności od problemu prawnego, również na przygotowaniu odpowiedniej linii obrony, mającej na celu złagodzenie wymiaru kary za popełnione przestępstwa.

Współpraca z Kancelarią stanowi najlepsze rozwiązanie w tak trudnej sytuacji jakim oskarżenie o przestępstwo. Odpowiednia analiza wniosków dowodowych oraz rzetelne przygotowanie do procesu karnego, umożliwiają skuteczne reprezentowanie każdego oskarżonego przed wymiarem sprawiedliwości.

Zatrudniony w naszej Kancelarii adwokat występuje w tej sytuacji w roli obrońcy, który zna doskonale prawo karne i związane z nim przepisy. W przypadku, gdy na osobie klienta ciąży oskarżenie, dotyczące popełnienia przestępstwa lub poważnego wykroczenia, powierzenie nam prowadzenia tego typu sprawy, pozwala na uzyskanie profesjonalnej pomocy i satysfakcjonującego wyniku postępowania sądowego.

Szkolenia z prawa karnego i procedury karnej

Jeśli masz zespół pracowników, którzy z uwagi na swoją funkcję stosują prawo karne i procedurę karną np. w sądach dyscyplinarnych lub pełnią rolę rzeczników dyscyplinarnych, nauczymy ich jak prawidłowo formułować zarzuty, zbierać dowody w sprawie oraz jak powinien przebiegać proces i wyrokowanie.

Szkolimy również zespoły w zakresie odpowiedzialności karnej i zawodowej.

Współpraca z Kancelarią Prawną odbyła się na najwyższym poziomie, zarówno pod kątem personalnym, jak i merytorycznym. Zaangażowanie prawnika zatrudnionego w tej Kancelarii w moją sprawę było ogromne, szczególnie w zakresie prowadzenia dokumentacji oraz wywiązywania się z danych mi obietnic. Serdecznie polecam tą Kancelarię Prawną wszystkim klientom. Ja sama potrzebowałam tego typu wsparcia, gdyż zostałam niesłusznie oskarżona o przestępstwo, którego nie popełniłam. Na szczęście dzięki pomocy tej Kancelarii szybko zostałam oczyszczona z zarzutów.

Joanna G.
Warszawa

Skontaktuj się z Kancelarią

Wybrane artykuły dotyczące prawa karnego

TYMCZASOWE ARESZTOWANIE – NAJSUROWSZY ŚRODEK ZAPOBIEGAWCZY – KRÓTKI PRZEWODNIK

TYMCZASOWE ARESZTOWANIE – NAJSUROWSZY ŚRODEK ZAPOBIEGAWCZY – KRÓTKI PRZEWODNIK

Czytaj więcej

JAK USTANOWIĆ OBROŃCĘ DLA PODEJRZANEGO W ARESZCIE?

JAK USTANOWIĆ OBROŃCĘ DLA PODEJRZANEGO W ARESZCIE?

Czytaj więcej

PRZYSIĘGA PRZED ZŁOŻENIEM ZEZNAŃ

PRZYSIĘGA PRZED ZŁOŻENIEM ZEZNAŃ

Czytaj więcej
Skip to content